• Режим високої контрастності

  • Збільшення шрифту

Online запис
  • Режим високої контрастності

  • Збільшення шрифту

Головна /  Новини та статті /  Що таке лайнери в протезуванні?

Що таке лайнери в протезуванні?

Якісне сучасне протезування має на увазі індивідуальний та різноманітний підхід до протезування в кожному окремому випадку. Чи не найголовнішим фактором, що впливає на вибір та й взагалі користування протезом, є комфорт. Людина завжди прагне комфорту, а коли він стосується здоров’я та безпеки, то тим паче.

Під час користування протезом кукса нижньої кінцівки піддається навантаженням та рухам, що можуть спричиняти дискомфорт, або навіть біль. Під час ходи в момент, коли п’ятка штучної стопи торкається підлоги, виникає ударне навантаження на куксу, а під час ходьби виникають ротаційні та поршневі рухи. Ці механічні процеси відчуває будь-яка людина на протезі, але дискомфорт не кожна.

Щоб не допустити ушкодження кукси, позбутися дискомфорту чи максимально зменшити його, було розроблено спеціальні лайнери, що виготовляються з силікону або гелю. Силіконові лайнери  більш щільні та стійкі до зношування, що робить їх привабливими для осіб з інвалідністю, що ведуть активний спосіб життя. Гелеві лайнери, навпаки, більш м’які та комфортні, тому їх обирають люди похилого віку та с проблемною куксою. Сучасні тенденції у розвитку виробництва лайнерів полягають у тому, щоб зберегти очевидні переваги кожного з видів лайнерів, та додати нові, не притаманні раніше.

Крім того, лайнери поділяються на замкові та беззамкові. У випадку замкового лайнера, спеціальний фіксатор потрапляє в паз замка, що розташований в протезі. Таким чином лайнери із замковим механізмом надійно фіксують куксу в протезі. При використанні беззамкового лайнера на куксоприймальну гільзу додатково встановлюють вакумний клапан, тобто кріплення здійснюється за допомогою від’ємного тиску. Додатково протез комплектується спеціальним наколінником для гарантування надійної роботи вакуума.

Відвідайте нас, отримайте консультацію лікаря ортопеда-травматолога, щоб з’ясувати для себе, який вид протезу та з яким кріпленням потрібен саме вам, а ми, в свою чергу, зробимо вам найкраще протезування.

Рекомендовані новини