Безшарнірний ортез на кисть, зап’ястя або руку — медичний пристрій, розроблений спеціально для підтримки, стабілізації та захисту зап’ястя. Виріб виготовляється з різних матеріалів, наприклад, пластик, метал, композити та інші. Індивідуальні ортези на кисть дають можливість розробити виріб різної форми та дизайну, щоб отримати максимально ефективне лікування чи відновлення рухових функцій суглоба.
У яких випадках призначають ортез на кисть?
Ортези на верхні кінцівки, зокрема на кисть, можуть призначатися за різними медичними показаннями. Чи потрібний на кисть ортез залежить від діагнозу, стану суглоба та стратегії лікування. Фіксатор на кисть можуть призначити у низці медичних випадків:
- Травми. У випадках вивихів, розтягнень, переломів зап’ястя чи кисті призначення медицинського пристосування може бути частиною лікування. Він стабілізує і підтримує суглоб, сприяючи загоєнню тканин, запобігаючи потенційним ушкодженням, захищає від зовнішнього впливу.
- Артроз, артрит та інші захворювання та запалення суглобів. Ортез на кисть може використовуватися, щоб знизити навантаження на суглоби, зменшити біль, покращити рухову функцію.
- Синдром карпального каналу або тунельний синдром — здавлення серединного нерва в області променево-зап’ясткового суглоба. Симптом перестав бути проблемою тільки для людей похилого віку і зустрічається в різному віці. Ортез на кисть допоможе знизити симптоми (оніміння, поколювання, біль), підтримає суглоб, покращити рухову функцію та дасть можливість тканинам відновитися самостійно.
- Деформація та викривлення. Для коригування деформацій рук лікарі можуть призначити носіння медичних пристроїв. Показаннями можуть стати ектродактилія, кривизна зап’ястя або пальців та інші захворювання.
- Реабілітація після операції. Якщо пацієнту проводили хірургічне втручання, ортез на кисть може використовуватися після операції для підтримки, відновлення та захисту пошкоджених тканин від навантаження чи зовнішнього впливу.
Чи потрібний пацієнтові ортез на кисть може визначити лише медичний фахівець. Також він визначає тип медичного виробу.
Які бувають ортези на кисть?
На зап’ястя ортез може бути шарнірним чи безшарнірним. Різниця між ними полягає в наявності у конструкції виробу шарніра – рухомого з’єднання двох деталей. Саме шарнір регулює рівень рухливості суглоба. Вибір між шарнірним та безшарнірним пристроєм залежить від призначень лікаря.
Безшарнірний чи статичний ортез на кисть призначають, коли головна мета знерухомити зап’ястя чи всю руку. Статичні моделі мають жорстку фіксацію, повністю обмежуючи рух.
Де замовити безшарнірний ортез на кисть в Україні?
Замовити безшарнірний ортез на кисть за індивідуальними мірками ви можете у Сигма-орто. У наших співробітників понад 30 років досвіду у протезно-ортопедичному напрямку. Ми проведемо попередню консультацію, врахуємо рекомендації лікарів та особливості вашого способу життя, щоб підготувати максимально комфортний та ефективний ортез на кисть. Залишайте заявку на сайті або зателефонуйте до гарячої лінії.