• Режим високої контрастності

  • Збільшення шрифту

Online запис
  • Режим високої контрастності

  • Збільшення шрифту

Головна /  Протези нижніх кінцівок /  Протез гомілки модульний

Протез гомілки модульний

Протез гомілки модульний

Протез гомілки модульній — різновид протеза нижньої кінцівки, призначений для заміщення відсутньої або ампутованої гомілки. Його особливість полягає у модульній конструкції. Виріб складається з кількох змінних модулів, які можна комбінувати та налаштовувати під різні потреби та рівні активності пацієнта.

Модульний протез гомілки: переваги та медичні показання

Призначити протез ноги може лише медичний фахівець з огляду на діагноз та стан кінцівки. Протез гомілки призначають у наступних медичних випадках:

  1. Ампутація. Якщо внаслідок травми, захворювання, хірургічного втручання пацієнту довелося ампутувати ногу на рівні гомілки, лікарі порадять протез.
  2. Конгенітальні аномалії. У випадках, коли діти народжуються з вродженими аномаліями або деформаціями гомілки, лікарі можуть рекомендувати застосування медичних засобів. Використання виробів сприяє нормальній функціональності, а також підтримує природне зростання та розвиток дитини. Найчастіше лікарі дозволяють використовувати протез гомілки у віці 1 року.
  3. Онкологічні захворювання (ракові пухлини кісток або м’яких тканин) можуть спричинити необхідність видалення ураженої тканини. У такому разі ампутація з наступним протезуванням для пацієнта дає можливість подолати хворобу.
  4. Судинні захворювання тяжкого ступеня, наприклад, атеросклероз, тромбоз, діабет. Обмеження кровопостачання та некроз тканин може призвести до ампутації гомілки.
  5. Травми. У деяких випадках важкі переломи або роздроблення кісток можуть спричинити незворотні ушкодження. Лікарі приймають рішення ампутувати гомілку, щоб урятувати життя пацієнта.

Модульний протез гомілки: особливості конструкції

Протез гомілки модульний — протезний виріб, що використовується при ампутації кінцівки нижче коліна. В спрощеному вигляді протез гомілки складається з куксоприймача, модуля-трубки та штучної стопи.

Найважливішими складовими є куксоприймач та стопа. Від якості виконання куксоприймача залежить комфорт носіння протеза та підтримка кукси у належному стані, а правильно підібрана стопа забезпечить бажаний комфорт під час ходьби.

Кріплення куксоприймача до кукси здійснюється за допомогою спеціальних наколінників, лайнерів або шкіряного приладдя. Тип кріплення зазвичай визначає та рекомендує лікар або технік-протезист.

Підбір стопи проводиться на основі мобільності пацієнта, його ваги, місцевості та умов використання протеза. Ми використовуємо лише перевірені та якісні моделі іноземного й вітчизняного виробництва. Серед іноземних виробників віддаємо перевагу Ottobock (Німеччина), Trulife (США), Freedom Innovations (США), College Park (США).

Де замовити протез гомілки в Україні?

Протез гомілки ви можете замовити у Сигма-орто. Наші фахівці вже понад 30 років розробляють протезно-ортопедичне обладнання, даючи пацієнтам можливість жити майже повноцінним життям. Спочатку спеціаліст проведе консультацію, дізнається про стан пацієнта та кукси, визначить рівень його фізичної активності та способу життя, допоможе з вибором оптимального ортезу. Ми супроводжуємо пацієнта до отримання протеза гомілки, а також допомагаємо з адаптацією та правилами носіння та догляду.