Питання якісного протезування кінцівок постає перед людьми, що їх втратили, не менш гостро ніж якісне харчування, лікування, освіта тощо. Адже відновлення навиків ходьби та рухів – це передусім відновлення повноцінного життя та працездатності. Якісне протезування нижніх кінцівок сьогодні дозволяє не тільки відновити їх косметичний вигляд, але й повернути функціональні можливості втраченої кінцівки.
Дійсно висока якість протезування досягається багатьма складовими. Слід пам’ятати, що якісно проведена ампутація та післяопераційна реабілітація дають основу для комфортного протезу. Це перша складова. Друга – це зручний куксоприймач. Його виготовлення потребує знань анатомії, фізіології та неабиякої майстерності протезиста, а використання сучасних матеріалів дозволяє підвищити його властивості. Саме від куксоприймача залежить відчуття легкості та зручності протезу. Третьою складовою є комплектуючі протезу. Передусім це стосується протезу стопи, колінних вузлів та лайнерів. Вони підбираються індивідуально, враховуючи можливості та потреби пацієнта. Четвертою складовою є навчання користуванню протезом та реабілітація після протезування. Це відповідальна складова, що мотивує та задає навички ходьби на протезі.
Дійсно, високий рівень протезування за кордоном не можна заперечувати. Багаторічний досвід, висока конкурентна середа, імениті виробники комплектуючих та матеріалів, прогресивні технології протезування – все це безумовні «плюси» протезування за кордоном.
Які переваги протезування в Україні?
Передусім відзначимо, що школа протезування в Україні не відстає від закордонної. Їй вже значно більше ста років та її розвиток також динамічний. Постійним є обмін досвідом, навчання та стажування українських спеціалістів на базі провідних німецьких, американських, японських та інших виробників. Наші спеціалісти жадібні до навчання та розвитку, тому легко можуть конкурувати з іноземцями. Ринок підприємств, що забезпечують населення технічними засобами реабілітації в Україні, також динамічний та конкурентний. Велика кількість державних та приватних протезних підприємств, підприємств, що надають послуги з реабілітації, науково-дослідний інститут з протезування – все це дуже стимулює робити краще, якісніше та уважливіше. Використання найкращих комплектуючих та матеріалів, у тому числі іноземного виробництва, давно стало нормою для українських підприємств. Це ж стосується і технології протезування. Кваліфіковані спеціалісти, сучасні легкі, міцні та зручні куксоприймачі в поєднанні з функціональними та прогресивними колінними вузлами та стопами, а також індивідуальні програми реабілітації осіб з інвалідністю – все це доступно в Україні на високому рівні та може конкурувати на світовому ринку. Та слід пам’ятати одну важливу річ. Протезування в Україні – безкоштовне!
Вибір завжди за Вами, але тепер, принаймні, у Вас є більше інформації.