• Режим високої контрастності

  • Збільшення шрифту

Online запис
  • Режим високої контрастності

  • Збільшення шрифту

Головна /  Новини та статті /  Що робити, коли протез став завеликим або замалим?

Що робити, коли протез став завеликим або замалим?

Що робити якщо протез завеликий чи замалий - фото статті

На написання цього тексту нас підштовхнуло звернення нашого пацієнта Олександра К., що почав скаржитись на тісноту у культеприймачі після майже року користування протезом.

Перше на що слід звернути увагу, так це на правильне рішення пацієнта звернутись з цим питанням до нас, а не спробувати самотужки вирішити цю проблему. Адже зміна розмірів культі не такий вже і поодинокий випадок, тому, як кажуть, нам є що запропонувати.

Випадок Олександра К., коли кукса збільшилась, вирішується кардинально – заміною культериймача. Оскільки сучасний метод виготовлення культеприймача має на увазі використання литтєвих смол, що після застигання роблять його легким та дуже міцним, то змінити його розміри будь-яким способом неможливо. Нагрівання, розпилювання, розтягування або ще щось може тільки зашкодити користувачу, зіпсувати виріб та припинити гарантію.

Інша справа при зменшенні культі. Протез починає наче бовтатись та виникає відчуття його важкості. Це більш поширена проблема і шляхів її вирішення вже два. Кардинальний, про який вже було сказано та другий, що полягає в застосуванні гіпоалергенних чохлів або силіконових чи гелевих лайнерів, що повинні компенсувати схуднення. Як правило цей шлях найчастіше допомагає і його використовують пацієнти до наступного протезування. Але слід пам’ятати, що за чохлами та лайнерами потрібен догляд. Регулярне прасування для перших та миття в мильному розчині для других.

Рекомендовані новини