• Режим високої контрастності

  • Збільшення шрифту

Online запис
  • Режим високої контрастності

  • Збільшення шрифту

Головна /  Новини та статті /  Втрата кінцівки – не вирок!

Втрата кінцівки – не вирок!

Втрата або планова ампутація кінцівки, на жаль, є непоодинокими випадками у сучасній медицині, не зважаючи на її достатньо високий рівень у світі в цілому. До хвороб, що призводять до планових ампутацій та вроджених вад, додаються нещасні випадки у побуті та виробництві, дорожньо-транспортні пригоди, а також бойові дії. Але в жодному випадку у нашій державі така людина не залишається на самоті при подоланні спіткавшого її нещастя. На ряду з медичною та психологічною допомогою широко і на високому рівні розроблені програми протезування та реабілітації осіб з інвалідністю. Для громадян України доступне безкоштовне протезування та забезпечення таких осіб технічними засобами реабілітації.

Сучасний рівень протезування, в Україні зокрема, дозволяє людині, що втратила нижню кінцівку, у багатьох випадках вести звичайний спосіб життя майже без обмежень. В цілому це залежить від трьох головних факторів:

  • якісно проведеної ампутації лікарем хірургом та чіткого виконання всіх післяопераційних рекомендацій;
  • якісно виготовленого протезу за найсучаснішими технологіями та із сучасних матеріалів і комплектуючих;
  • бажання людини відновити навички ходьби та виконання програми реабілітації.

Протезування сьогодні – це не просто створення механічного пристрою, що має на меті відтворити прості рухи кінцівки людини. Це, передусім, творча робота протезиста, що не тільки знає про особливості роботи кінцівок, але й знайомиться з анатомічними особливостями конкретної людини, її способом життя, звичками та характером ходьби. Тому сучасний протез стегна або протез гомілки має бути таким комфортним, як, скажімо, повсякденне взуття.

Рекомендовані новини