Слід пам’ятати, що протез є технічним виробом, тому і догляд за ним має більше спільного з доглядом, скажімо, за велосипедом, ніж за тілом людини. Протез складається, як правило, з декількох комплектуючих, зроблених з різних матеріалів або комбінацій матеріалів. І ці комплектуючі можуть змінювати свої властивості та функціональні можливості під негативним впливом оточуючого середовища. Тому слід уникати:
- зберігання та використовування протеза в агресивному середовищі (де присутні кислоти, луги, розчинники тощо) та вологому середовищі (за винятком – протез стегна для купання або протез гомілки для плавання);
- використання протеза без взуття;
- підіймання та переміщення вантажів, які в сумі з масою тіла користувача перевищують максимально можливе навантаження на протез.
І головне, не розбирати протезний виріб та не замінювати його складових самотужки. Також слід уникати сильних ударів протезом і падінь.
Як мити протез
При догляді за протезом особливо слід звертати увагу на стан внутрішньої поверхні культеприймача. Чистота і стерильність у ньому гарантують відсутність проблем з інфекціями шкіри та дерматитів. Для цих процедур добре підходить мильний розчин кімнатної температури, або вологі серветки з антибактеріальним ефектом. Після миття внутрішньої поверхні куксоприймальної гільзи ретельно протріть її сухою м’якою серветкою. Також не забувайте прати бавовняні чохли та мити силіконові лайнери щонайменше 3 рази на тиждень у звичайному мильному розчині та сушить їх при кімнатній температурі.
Запорукою тривалої експлуатації протеза є регулярне користування їм. Але, як і ви, вночі він повинен відпочивати. Тому знімайте його, будь ласка, під час сну.