Часті запитання
Коли можна починати протезування після ампутації?
Слід зауважити, що строки першого протезування дуже індивідуальні, але кукса повинна повністю загоїтись (коли знімуть шви, не буде ран, свищів, почервоніння), але і затягувати з протезуванням не варто. Ви можете проконсультуватись щодо цього питання у свого лікаря або у лікаря отропеда-травмотолога нашого підприємства.
Скільки часу потрібно для виготовлення протеза?
Враховуючи, що виготовлення протезу – це процес індивідуальний, потрібно від 10 днів і більше в залежності від особливостей пацієнта. Взагалі, граничні строки протезування чітко прописані в Постанові Кабінету Міністрів №321 від 05.04.2012р. (із змінами), але ми завжди прагнемо максимально швидко і якісно надавати наші послуги.
Скільки коштує протезування?
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів №321 від 05.04.2012р. (із змінами) в разі втрати кінцівки(ок) Ви маєте право на безкоштовне отримання технічних засобів реабілітації, в тому числі протезу(ів) або ортезу(ів). У цьому ж документі встановлено перелік документів, необхідних для реалізації цього права.
Які комплектуючі ви використовуєте?
На сьогодні ринок комплектуючих до протезних виробів досить різноманітний. Ми використовуємо тільки оптимальне їх поєднання. Прислуховуємось до побажань пацієнта, робимо рекомендації зі свого досвіду, знаходимо компроміси. Слід розуміти, що протезування для більшості категорій населення безкоштовне тому, що держава компенсує вартість протезу підприємству-виробнику. Ця компенсація має межу. Тому використання комплектуючих, що вкупі перевищують цю межу, неможливе. Але перелік доступних якісних і функціональних німецьких, американських, англійських, тайванських, гонг-конгських та вітчизняних комплектуючих настільки великий, що пацієнту впору розгубитись. Тому наші спеціалісти порекомендують вам найоптимальніше, враховуючі фізичні можливості, умови експлуатації, зручність використання тощо.
Чи можливе протезування вдома?
Розуміючи особливі потреби та обмеженість в пересуванні людей з інвалідністю, особливо похилого віку, нашим підприємством здійснюються виїзди медико-технічних бригад в складі лікаря та техніка-протезиста. Зазвичай таких виїздів достатньо двох. Перший – для зняття мірок та гіпсового негатива, а також для визначення типу і комплектації протезного виробу. Другий – видача готового виробу з попередньою приміркою та підгонкою у разі необхідності. Багатий досвід дозволяє зводити до мінімуму будь-які додаткові технічні доробки або переробки вже готового виробу. Тому про комфорт носіння наших протезів багато приємних відгуків.
Які документи потрібні для безоплатного забезпечення протезно-ортопедичними виробами?
У відповідності до Постанови КМУ від 05.04.2012 року №321 (із змінами) особа з інвалідністю, дитина до 18 років, особа похилого віку, інша особа передбачувана законодавством, або їх законний представник подають до структурних підрозділів з питань соціального захисту виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних рад або центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) заяву про забезпечення протезно-ортопедичним виробом та такі документи: - паспорт; - висновок МСЕК; - індивідуальна програма реабілітації (для особи з інвалідністю та дитини з інвалідністю) або висновок ЛКК (для інших осіб, осіб з інвалідністю група інвалідності яких установлена до 01 січня 2007 року); - посвідчення що підтверджує право на пільги; - карта платника податків. Це найпоширеніший, але не завжди вичерпний перелік документів. Є випадки, коли потрібні ще документи. Повний актуальний перелік завжди доступний за цим посиланням.
Чи виникають больові відчуття при користуванні протезом?
Низка пацієнтів, що вперше потрапляли до нас на повторне протезування скаржилась на різноманітні неприємні відчуття під час носіння протезу. Найчастіші скарги – натирає, здавлює, піддавлює, болить. Ми особливу увагу приділяємо культеприймачу, тому такі скарги від своїх пацієнтів не чуємо, а ті, що звернулись до нас вперше, на довгі роки залишаються з нами. Адже при добре сформованій культі та якісному виготовленні та підгонці культеприймача больові відчуття не повинні виникати.
Як підготувати куксу до протезування?
Власне якісна підготовка кукси до протезування є важливою запорукою профілактики мікротравм при подальшому носінні протезу, а також формування рухових стереотипів та ефективного навчання. Пацієнту потрібно стежити, щоб в суглобах ампутованої кінцівки не формувались контрактури шляхом проведення фізичних вправ для кукси та зменшення набряку кукси шляхом бинтування еластичним бинтом. Лікар, що проводив ампутацію, як правило, приділяє увагу і пояснює пацієнту правила догляду за куксою до моменту протезування. Таку ж консультацію Ви можете отримати у нашого лікаря.
Як доглядати за протезом та куксою?
Звичайно є базові стандартні правила догляду за протезом та куксою. Наприклад, протез обов’язково треба знімати перед сном, щоб дати спокій і відпочинок куксі. А ще треба дотримуватись гігієнічних процедур стосовно культі та внутрішньої поверхні культеприймача. І звісно доглядати за механічними частинами протезу, як за будь-якими механізмами. Але в кожному випадку спеціалісти підприємства пояснять пацієнту як доглядати за протезом і куксою індивідуально.
Чи надається гарантія на виріб?
Так. На всі наші вироби існує гарантія, що залежить від його типу. Більш детальну інформацію ви можете отримати у наших фахівців.
Що робити, якщо виріб поламався?
Потрібно звернутись до нашого підприємства. Наші спеціалісти зроблять ремонт виробу безкоштовно. Більш того, обов’язково звертайтесь у випадку будь-яких змін в роботі протезного виробу.
Що робити, якщо протез став замалим або завеликим?
З часом антропометричні дані людини можуть змінюватись. Це стосується і культі. Але нічого не треба робити з виробом самостійно. Це може завдати вам шкоди або зіпсувати виріб. Зверніться до нас. Наші спеціалісти запропонують вам шляхи вирішення проблеми та вирішать її.